Pisaliśmy już o tym jak dużo zaoszczędzić można decydując się na budowę domu szkieletowego. Niższe koszty budowy i rachunki za ogrzewanie to jednak nie wszystko, co możesz zyskać dzięki budownictwu energooszczędnemu. Domy szkieletowe przynoszą szereg korzyści dla zdrowia i komfortu życia ich mieszkańców. Nie wierzysz? Czytaj dalej.
Wyobraź sobie, że masz dom o powierzchni 100 metrów kwadratowych. Któż nie marzy o tak dużym i przestrzennym mieszkaniu? Dla wielu jest ono niestety poza zasięgiem – przede wszystkim przez wzgląd na wysokie koszty budowy. Bez wątpienia są one wysokie w przypadku tradycyjnych domów murowanych, ale czy to samo tyczy się domów prefabrykowanych? Obliczyliśmy koszty budowy jednych i drugich i oto rezultaty. Okazało się, że na budowie domu szkieletowego możesz zaoszczędzić nawet 260 tysięcy złotych! Skąd taki wynik? Poniżej przedstawiliśmy pięć wymiernych korzyści jakie płyną z budowy domu z prefabrykatów. Za co zapłacisz mniej?
Powiadają, że mężczyzna powinien zbudować dom, posadzić drzewo i spłodzić syna. O ile w technikach sadzenia drzew i płodzenia dzieci zasadniczo nic się nie zmienia, to w branży budowlanej z biegiem czasu pojawia się coraz więcej nowości. Obecnie nie musimy już korzystać tylko z wachlarza rozwiązań tradycyjnych. Coraz bardziej popularna staje się technologia budowy domów szkieletowych, która jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na ekologiczne i energooszczędne wyroby, również w branży budowlanej. Na czym ta technologia polega? Jakie są jej rodzaje i zalety? Dowiesz się o tym zapoznając się z niniejszym materiałem.
Budowa domów szkieletowych nie jest w Polsce tak popularna jak choćby w Stanach Zjednoczonych czy krajach skandynawskich. Coraz więcej osób wybiera jednak tę technologię zdając sobie sprawę z tego, że to budowa domów energooszczędnych, a nie tradycyjnie murowanych jest przyszłością budownictwa. Dlaczego? O różnicach między tymi dwiema technikami poniżej.
Amerykanie kochają domy szkieletowe. W Polsce wciąż ustępują one tradycyjnym domom murowanym. Dlaczego? Powodem są stereotypy na ich temat, które wynikają głównie z niewiedzy. Poniżej przedstawiamy i obalamy 7 najczęściej pojawiających się mitów na temat domów szkieletowych. Zapraszamy do lektury.
Czy wiesz, że... Biały Dom jest w części domem szkieletowym? Za Oceanem od dawna docenia się tę technologię budowania, w Polsce dopiero nabiera ona rozpędu. Nie da się jednak ukryć, że domy energooszczędne, do jakich należą domy prefabrykowane, to przyszłość budownictwa. Niosą one wiele korzyści dla swoich użytkowników. Dlaczego warto budować energooszczędnie? Poznaj 5 korzyści jakie płyną z domów prefabrykowanych.
Konstrukcja ścian stropu oraz dachu wykonana jest z najwyższej jakości drewna iglastego klasy KVH (C24).
Dzięki zapewnionej niskiej wilgotności drewna gwarantowane jest zachowanie masy oraz stabilność kształtów i wymiarów. Wysuszone kantówki są następnie sortowane a na dalszym etapie procesu technologicznego duże sęki czy też oflisy są zaznaczane i usuwane.